Infoservis

Konference šetrné budovy 2017

Konference šetrné budovy 2017 přichází s vizemi vývoje stavebnictví – inspiraci hledejme i ve vesmírné architektuře
 Šetrné budovy 2017Logo_CZGBC_color
Jak bude vypadat architektura budoucnosti? Proč je důležité vytvářet energeticky šetrné a udržitelné budovy a jaké jsou vize stavebního průmyslu? Odpovědi nejen na tyto otázky nabídne již 6. ročník mezinárodní konference Šetrné budovy 2017 – letos s podtitulem Vize a trendy ve stavebnictví 2030-2050. Ta se uskuteční 14. listopadu v pražském Clarion Congress Hotelu a bude zakončena galavečerem. V rámci jednotlivých diskuzních panelů a prezentací vystoupí celá řada odborníků z oblasti architektury, stavebnictví, energetiky či developmentu v čele s vizionářem a vesmírným architektem Ondřejem Doulem. Na konferenci se lze přihlásit již nyní prostřednictvím registračního formuláře na www.setrnebudovy.cz.
„Konference Šetrné budovy 2017 je jedinečnou oborovou událostí tohoto roku v oblasti šetrné výstavby a zároveň představuje efektivní networkingovou platformu pro nové obchodní kontakty a příležitosti. Cílem České rady pro šetrné budovy jako organizátora je prostřednictvím konference za účasti významných odborníků vyvolat diskuzi a podnítit úvahy o podobě a navrhování staveb, ve kterých žijeme a pracujeme. Budovy jsou zde v první řadě pro nás a tomu by měl odpovídat i způsob, jakým jsou koncipovány. Proto bychom měli stavět takové domy, které naplňují nejen danou funkci, jsou udržitelné a šetrné, ale vytváří i zdravé a příjemné vnitřní prostředí pro náš život,“ uvádí Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy.
 Inspirace vesmírnou architekturou
Nutnosti přemýšlet nad správným koncepčním řešením a udržitelností budov odpovídá i výběr hlavního řečníka konference, jímž je vesmírný architekt a spolupracovník NASA Ondřej Doule. Český vizionář působí v prestižním Floridském technologickém institutu a je součástí týmu pracujícího pro Kennedyho vesmírné centrum. S účastníky panelových diskuzí se podělí o své vize toho, jak lze inovace z kosmického výzkumu a zkušenosti s budováním vesmírných obydlí využít při výstavbě budov na zemi a zlepšit tak prostředí, ve kterém žijeme. „Výzkum člověka v kosmu nám může velmi dobře posloužit jako inspirace, a to zejména díky svému laboratornímu přístupu v oblasti integrace lidí do umělého systému,“ říká Doule a provokativně si klade otázku: „Stane se architektura budoucnosti hlavním hybatelem lidské kultury?“ Inspirace vesmírem je nasnadě i v případě dalšího tématu – hospodaření s vodou. V současně době, kdy lidstvo čelí hrozbě nedostatku vodních zdrojů, se nabízí paralela s vývojem na Marsu, kde se voda v kapalném stavu již nenachází. Je proto nezbytné se zamýšlet nad způsoby, jak dostupné vodní kapacity efektivně využívat, uchovávat a dále s nimi nakládat. Hledání udržitelných a šetrných řešení je v tomto ohledu zcela klíčové, na což poukazuje i Henrik Davidsson ze společnosti Skanska, jež je generálním partnerem konference. „Stavby a vytvořená infrastruktura nás přežijí. Proto je udržitelná výstavba klíčem k naplňování současných environmentálních, sociálních, klimatických či zdravotních kritérií. Nejde až tak o pokročilé technologie, jako spíš o osvětu celé společnosti ve vztahu ke správným rozhodnutím při výstavbě šetrných budov.“
Corso Court_Skanska_certifikace Leed Platinum

Kancelářská budova Corso Court s certifikací LEED Platinum společnosti Skanska

Inspirativní témata: od chytrých budov až po ochlazení Země
Největší letošní tuzemská událost v oblasti šetrného stavebnictví je určena především pro developery, architekty, projektanty, konzultanty, výrobce a dodavatele materiálů a technologií, akademickou sféru a zájemce z řad široké veřejnosti. Tematicky pokryje širokou škálu oblastí počínaje inovacemi a inspirací řešení z vesmírné architektury přes stavbu chytrých budov jako nedílné součásti konceptu Smart City, eliminaci sucha a tepelných ostrovů až po problematiku vnitřního prostředí a jeho vlivu na člověka. Pozornost bude věnována také dílčím tématům cirkulární ekonomiky, hospodaření s vodou, automatizace budov či regenerace brownfieldů. Přednáškové bloky doplní i vybrané případové studie inovativních řešení. Podrobný program naleznete zde.
 
DISKUTUJÍCÍ PANELISTÉ NA KONFERENCI ŠETRNÉ BUDOVY 2017 – VIZE A TRENDY VE STAVEBNICTVÍ 2030-2050:
Ondřej Doule – vesmírný architekt a vizionář, společnost Space Innovations,
Henrik Davidsson – Senior Vice President Operational Efficency, Skanska,
David Labardin – zástupce generálního ředitele VCES a.s. a ředitel a předseda představenstva Linkcity,
Martin Hardenfels – Head of Project Sales, WAGO Kontakttechnik GmbH & Co. KG,
Josef Žák – odborník na Building Information Modeling (BIM), Skanska,
Libor Musil – zakladatel a předseda představenstva, LIKO-S,
Milan Ďurčovič – obchodní ředitel pro společnost Peikko Group pro střední a východní Evropu,
Tomáš Andrejsek – předseda představenstva České rady pro šetrné budovy,
Adam Rujbr – majitel Adam Rujbr Architects,
Vincent Briard – Sustainability & Product Regulatory Affairs Director, Knauf Insulation,
Jiří Gina – technický specialista, Armstrong Building Products,
Jiří Hrachovina – generální ředitel, HORMEN CE,
Jaroslav Štoček – majitel Instalace Praha.
Webové stránky konference: www.setrnebudovy.cz
Odkaz na registraci zde. Speciální nabídka pro Early Birds do 14. 10. 2017.
Video s Ondřejem Doulem zde.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*