Podnikatelský inkubátor v Ostrově zahajuje provoz

Sedmnáctitisícový Ostrov se stal druhým městem na Karlovarsku, v němž vznikl podnikatelský inkubátor společnosti EHC Czech. Jeho jádrem je hala pro výrobu a skladování s užitnou plochou 3076 m² a administrativním zázemím, kterou i s příjezdovou komunikací vybudovala za více než 50 milionů korun společnost Swietelsky stavební.

„Jde o další významný krok jak zvýšit nízkou podnikatelskou inovační aktivitu v kraji,“ říká Petr Haak, jednatel firmy EHC Czech, která již tři roky provozuje Podnikatelský inkubátor Kanov v Karlových Varech. V Ostrově vznikla jeho pobočka. Investor zde přitom řešil několik nečekaných překážek, které ale ve spolupráci s dodavateli zvládl.

„V začátcích stavby třeba zdlouhavé povolování způsobilo, že pozemek nebyl ještě napojen k energetické síti. Proto jsme si pomohli elektrocentrálou. V závěru zase nastaly známé komplikace s obslužnou komunikací, když radnice odstoupila od příslibu investorovi. Nakonec ji zaplatil sám a my ji vybudovali,“ říká Jan Kutač, vedoucí závodu Pozemní stavby Západ, oblast Sokolov, firmy Swietelsky stavební.

Ještě následovaly dodatečně objednané úpravy pro prvního nájemce, jímž je SKF Lubrication Systems CZ, který zde otevře sklad, a ostrovský inkubátor ožije. Další nájemci mají přibýt časem.

„Věřím, že se zde postupně rozvinou nové talenty a zrodí nové inovační firmy, stejně jako se nám to daří v Kanově, kde v srpnu začneme stavět už třetí etapu. I v Ostrově nabízíme nadstandardní podmínky – chráněné prostředí, umožňující snadnější start, důležitý pro rozvoj a ekonomickou stallu. To je náš další přínos regionu,“ uzavřel Petr Haak.

Příspěvek byl publikován v rubrice Firma. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *