Infoservis

Ekologický přístup k výrobě izolace

Společnost CIUR a.s. byla oceněna Ministerstvem průmyslu a obchodu za ekologický přístup k výrobě izolace Climatizer Plus®.

CIUR a.s. získala 2. místo v kategorii nejlepší výrobek z druhotných surovin za produkci celulózové izolace Climatizer Plus®  v celostátní soutěži Přeměna odpadů na zdroje. Soutěž, kterou pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu, byla letos rozšířena na sedm kategorií, zapojilo se do ní 171 účastníků a 35 soutěžících postoupilo do užšího výběru.
Generální ředitel společnosti, pan Michal Urbánek, převzal cenu z rukou ministra v sídle Senátu dne 15.6. 2018.
„Ekologickou izolaci Climatizer Plus® vyrábíme již od roku 1991 patentovanou technologií. Máme s ní přes 25 let zkušeností ve 26 zemích světa.  Vážíme si našeho ocenění od MPO za pozitivní přínos k ochraně přírody a zdrojů. Víme, že se na tepelné a akustické vlastnosti naší celulózové izolace můžeme spolehnout a dělíme se o naši důvěru v produkt i se zákazníky, proto nabízíme nejdelší záruku na trhu“, komentuje Mgr. Michal Urbánek, generální ředitel CIUR a.s.
Celulózová izolace Climatizer Plus® umí zajistit stabilní teplotu v interiéru i v horkých dnech po celou dobu přímého slunečního svitu, je nehořlavá, umí pracovat s vlhkostí a vytvořit tak podmínky pro zdravé vnitřní prostředí, nechává dům „dýchat“ a nepodporuje tak růst plísní a tvorbu alergenů.
Celulózovou izolaci Climatizer Plus® lze označit i jako ekologicky aktivní izolaci z přírodních zdrojů s vynikajícími technickými parametry. Co to znamená? Jde o výrobek z ekologických surovin, zpracovaných ekologickým způsobem a po skončení velmi dlouhé životnosti může být produkt ještě ekologicky využit.
Izolace pro tepelnou a akustickou ochranu budov se vyrábí ze sběrného novinového papíru s přísadou kuchyňských solí. K aplikaci se používá foukání stlačeným vzduchem. Po uplynutí životnosti izolantu se může využít jako hnojivo, kompost, palivo do bioplynových stanic nebo přepracovat na jiný materiál.
Cílem soutěže je osvěta směrem k široké veřejnosti o účinném a udržitelném využívání surovinových zdrojů. O účast v soutěži projevily zájem i firmy a školy ze Slovenska, Itálie, Holandska, Maďarska a Rumunska.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*